Zaufanie jest kluczem do współpracy.

Zaufanie jest kluczem do współpracy.

Po znalezieniu opiekunki lub pracy jako opiekunka, nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo i zaufanie. Babysits to platforma społecznościowa i dokładamy wszelkich starań, aby zachęcać do zachowania integralności członków naszej społeczności. Robimy to na wiele sposobów, ale najważniejsze to:

Weryfikacja tożsamości

Zarówno opiekunki, jak i rodzice mogą zweryfikować swój identyfikator, potwierdzając swój adres e-mail, numer telefonu i podłączając inne profile online do swojego konta. Możesz sprawdzić profil użytkownika, aby zobaczyć, jakie informacje zostały zweryfikowane.

Opinie i referencje profilu

Poznaj opiekunki i rodziców przeglądając ich profile, referencje i opinie. Dzięki referencjom i opiniom dowiesz się, co inni członkowie społeczności powiedzieli o opiekunce lub rodzicu. Przed pierwszym terminem opieki nad dzieckiem powinieneś zawsze poprosić o rozmowę z ich referencjami.

Bezpieczne przesyłanie wiadomości

Skorzystaj z naszego systemu przesyłania wiadomości, aby komunikować się z innymi użytkownikami. Kiedy komunikujesz się na naszej platformie, korzystasz z naszego automatycznego sprawdzania, które może wykrywać oszustwa i podejrzane zachowania. Ze względów bezpieczeństwa należy komunikować się wyłącznie za pośrednictwem usługi przesyłania wiadomości Babysits.

Standardy społeczności

Aby zachęcić i wspierać lepszą społeczność opiekującą się dziećmi, Babysits stworzyło zestaw standardów społecznościowych. Oczekujemy, aby wszyscy członkowie Babysits ich przestrzegali. Wszyscy członkowie zgadzają się na standardy i warunki społeczności oraz usługi, kiedy rejestrują się na stronie internetowej.

Standardy społeczności

Zgłaszanie członków

Widzisz coś? Powiedz nam. Zachęcamy i ułatwiamy użytkownikom zgłaszanie innych osób, które naruszają nasze standardy społeczności i szybko reagujemy na te zgłoszenia.

To tylko kilka sposobów, w jakie pracujemy, aby Twój pobyt i działanie na naszej stronie było bezpieczne i godne zaufania. Dokładamy wszelkich starań, aby ściśle monitorować naszą witrynę i upewnić się, że oferty pracy i profile spełniają nasze wytyczne.

Wskazówki dotyczące zaufania i bezpieczeństwa

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w zapewnieniu bezpiecznego i niezawodnego wyszukiwania.

 • Komunikuj się przez Babysits
  • Dla własnego bezpieczeństwa nie umieszczaj danych kontaktowych w opisie swojego profilu
  • Korzystaj z usługi przesyłania wiadomości Babysits, aby Twoje informacje były bezpieczne
 • Zaplanuj swoje spotkania przez Babysits
  • Korzystaj z terminarza spotkań, aby uzyskać jasny przegląd poprzednich i nadchodzących spotkań dotyczących opieki nad dziećmi, a także uzgodnioną stawkę i szczegóły dotyczące opieki nad dziećmi.
 • Nigdy nie podawaj swoich danych osobowych
  • Nigdy nie udostępniaj dokumentów tożsamości, adresu, adresu e-mail, numeru telefonu ani innych informacji finansowych osobom, które spotykasz online
 • Zawsze spotykaj się przed pierwszym terminem opieki nad dzieckiem
  • Spotkaj się z drugą osobą osobiście, zanim zaczniesz z nią pracować.
  • Za pośrednictwem Babysits, umów się na spotkanie w miejscu publicznym, gdzie możesz ich poznać.
 • Poproś o referencje i wszelkie certyfikaty
  • Zanim zgodzisz się na spotkanie, zawsze pytaj o referencje. Referencje i certyfikaty opieki nad dziećmi mogą bardziej potwierdzić wiarygodność drugiej osoby.
 • Przed pierwszym spotkaniem razem wypełnijcie formularz przyjęcia
  • Wypełnij ten formularz przed pierwszym spotkaniem. Dzięki niemu unikniesz problemów podczas spotkania odnośnie opieki nad dzieckiem
   Formularz przyjęcia
 • Zgłoś członków, którzy wydają się być podejrzani
  • Czy uważasz, że inny członek jest nieuczciwy lub prosi o coś innego niż usługi opieki nad dzieckiem? Daj nam znać korzystając z przycisku 'zgłoś'
 • Naucz się rozpoznawać oszustów
  • Jeśli coś brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, najprawdopodobniej jest to oszustwo!
  • Aby uzyskać więcej informacji, zobacz sekcję dotyczącą oszustów i oszustw

Aby uzyskać więcej wskazówek i porad, sprawdź:

Poradnik

Oszuści i oszustwa

Oszustwo tożsamości ma miejsce, gdy ktoś nielegalnie wykorzystuje twoje dane osobowe. Babysits nigdy nie prosi o Twoje dane osobowe. Jeśli nieznany użytkownik zażąda twoich danych osobowych, zgłoś to nam niezwłocznie, ponieważ może to być próba oszustwa.

Jak możesz zapobiec oszustwom jako użytkownik?

 1. Nie udostępniaj informacji o sobie innym użytkownikom, których nie znasz lub którym nie ufasz.
 2. Zachowaj ostrożność przy podawaniu danych osobowych, takich jak dane paszportowe, adresy e-mail, numery telefonów, CV itp.
 3. Jeśli organizacja zwróci się do ciebie, najpierw powinieneś dowiedzieć się więcej o organizacji. Jeśli nie możesz znaleźć informacji o organizacji, powinieneś uważać na potencjalne oszustwo.

Czy uważasz, że padłeś ofiarą oszustwa?

Jeśli uważasz, że jesteś ofiarą oszustwa, zgłoś to nam natychmiast, abyśmy mogli zablokować konto danej osoby, aby zapobiec dalszym nieuczciwym działaniom.
Złóż raport na policji. Radzimy zawsze składać raport na policję, jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą oszustwa tożsamości.

Zrzeczenie się

Należy pamiętać, że nie przeprowadzamy automatycznego sprawdzania historii członków naszej społeczności. To użytkownicy korzystający z naszej platformy są odpowiedzialni za sprawdzanie historii ludzi z którymi się komunikują lub z którymi współpracują. Możemy rozwiązać problemy wynikające z interakcji członków, jeśli miały one miejsce na naszej platformie. Jeśli jednak masz interakcje poza naszą platformą, nie będziemy w stanie pomóc Ci w przypadku jakichkolwiek problemów, które mogą się pojawić.