Samochody wyścigowe z rolki papieru toaletowego

Samochody wyścigowe z rolki papieru toaletowego

Autor: Babysits, 4 min czytania

Wygląda na to, że cały świat dobrze zaopatrzył się w papier toaletowy! Ale zamiast wyrzucać te puste rolki papieru toaletowego do śmieci, dlaczego nie zebrać dzieci i stworzyć z nich coś zabawnego? Zaprojektowaliśmy nasze samochody wyścigowe DIY, wykorzystując niewiele więcej niż rolki papieru toaletowego z recyklingu i odrobinę farby!

Zapoznaj się z naszym samouczkiem wideo krok po kroku na temat tworzenia własnych samochodów wyścigowych z papieru toaletowego! Aby uzyskać bardziej szczegółowy opis, przeczytaj nasz blog poniżej.

Aby rozpocząć, potrzebujesz tylko kilku rzeczy:

  • Rolki papieru toaletowego
  • Farbę akrylową
  • Nożyce
  • Papier
  • Klej

artykuły plastyczne

Gdy znajdziesz materiały potrzebne do zrobienia projektu, czas zdecydować, jakiego koloru będą Twoje samochody wyścigowe. Postanowiliśmy stworzyć 3 samochody wyścigowe, ale możesz zrobić tyle, ile chcesz (w zależności od liczby pustych rolek toaletowych!).

toilet paper craft painted tubes

Pomalowaliśmy rolki papieru toaletowego z recyklingu na 3 wybrane przez nas kolory: niebieski, zielony i żółty. Możesz stworzyć klasyczny czerwony samochód wyścigowy! Wskazówka: możesz również użyć kolorowego papieru zamiast farby.

toilet paper craft cutting

To jest najtrudniejsza część! Użyliśmy pary nożyczek do szycia, aby wyciąć prostokątny kształt z rolek papieru toaletowego. Jeśli nie masz w domu pary drobnych nożyczek (których większość ludzi nie ma), Możesz także użyć noża stanley. Ważna uwaga: ten krok wymaga pomocy rodziców i nie jest bezpieczny dla małych dzieci.

toilet paper craft racing cars

A teraz czas ozdobić swoje samochody wyścigowe! Zdecydowaliśmy się na fajny wzór błyskawicy na naszym zielonym samochodzie wyścigowym i kilka prostych wzorów w paski w innych samochodach.

toilet paper roll painting craft

Przed dodaniem numerów wyścigowych pomalowaliśmy koło na każdym samochodzie kilkoma warstwami farby. Wskazówka: jeśli dzieci niecierpliwie czekają na wyschnięcie farby, suszarka do włosów pomoże ci przyspieszyć ten proces.

racing car wheels craft DIY

Teraz dodaj koła! Malowaliśmy czarne koła na 400 gramowym papierze akrylowym (ale wystarczy gruby papier), a następnie narysowaliśmy nieco mniejsze kółka na białym papierze. Jeśli zdarzy ci się mieć czarny papier, to pozwoli ci zaoszczędzić trochę czasu! Zrobiliśmy 3 samochody po 4 koła, więc w sumie zrobiliśmy 12 kół.

race car wheels craft DIY

Po pomalowaniu i narysowaniu kół nadszedł czas, aby je wyciąć za pomocą nożyczek. Następnie możesz przykleić felgi (białe kółka) do nieco większych opon samochodowych (czarne kółka). W tym kroku użyliśmy uniwersalnego kleju szybkoschnącego, ale prosty klej PVA lub klej w sztyfcie również załatwi sprawę!

Racing car DIY toilet paper craft

Następnym krokiem jest przymocowanie kół do samochodów wyścigowych z rolek! Ponownie użyliśmy uniwersalnego, szybkoschnącego kleju, aby przymocować papierowe kółka do samochodów z rolkami papieru toaletowego. Wskazówka: jeśli zdarzy ci się mieć w domu małe ćwieki / papierowe zapięcia, możesz również użyć ich do zamocowania kół. Oznacza to, że koła samochodów będą mogły się toczyć!

Toilet Paper Roll Racing Cars

Oto, jak mogą wyglądać samochody wyścigowe z recyklingu papieru toaletowego! Dodaliśmy również kierownice do naszych samochodów, wycinając małe kółka z 400 gramowego papieru akrylowego i dodając detale za pomocą czarnej farby akrylowej.

Spodobał się Wam ten projekt? Nie możemy się doczekać Waszych samochodów. Otagujcie nas na Instagramie @babysits.pl lub na Facebooku.

Nie zapomnijcie również sprawdzić naszych innych projektów DIY