Jak nauczyć dziecko wiązać buty

Jak nauczyć dziecko wiązać buty

Autor: Babysits, 3 min czytania

Jeśli twoje dzieci wkrótce zaczynają przedszkole, warto rozpocząć z nimi naukę wiązania sznurowadeł. W końcu to jedna rzecz, którą muszą zrobić same! Aby uczynić wiązanie sznurowadeł nieco bardziej zabawnym, stworzyliśmy ten łatwy projekt, który z pewnością uprzyjemni Wam naukę!

Tworzenie tekturowego szablonu obuwia jest bardzo proste, a dzieci pokochają zaangażowanie i projektowanie własnych butów DIY. Aby rozpocząć, potrzebujesz:

  • Karton
  • Farbę akrylową
  • Czarny pisak
  • Dziurkacz
  • Sznurowadła (lub po prostu użyj sznurka lub wstążki!)

Gdy zdobędziesz materiały, pierwszą rzeczą, którą powinniście zrobić, jest odrysowanie stopy dziecka na kawałku tektury. Do wykonania zadania użyliśmy czarnego markera.

Shoe template kids craft

Teraz, gdy masz już zarys obuwia, możesz zacząć zabawę: dekorowanie! Nie mogliśmy zdecydować się na jeden kolor, dlatego zdecydowaliśmy się na następną najlepszą rzecz: wszystkie kolory. Wskazówka: jeśli nie masz pod ręką żadnej farby, możesz także użyć markerów, kredek lub pisaków.

Colorful shoe template how to tie shoelaces

Gdy będziecie zadowoleni ze swoich stylowych butów, możecie ostrożnie wyciąć tekturowe szablony butów.

Learn to tie shoelaces cut-out template

Następnie chcemy zrobić otwory w naszych szablonach obuwia, aby przeszyć sznurowadło. Wskazówka: jeśli nie masz dziurkacza, igła i szpikulec działają cuda. Powinna to jednak wykonywać wyłącznie osoba dorosła.

Shoelace template holes for laces

Teraz najważniejsza część: przeplatanie sznurowadeł! Możesz pokazać dzieciom, jak przeplatać sznurowadła (lub wstążkę, w zależności od tego, co masz w domu), przeciągając je przez otwory. A co najważniejsze, możesz pokazać im, jak zawiązać sznurówki!

Widzicie? To nie było zbyt trudne! Zachęcanie dzieci do korzystania z tej codziennej aktywności nie tylko pozwoli zaoszczędzić czas podczas porannej rutyny, ale także nauczy dziecko ważnej umiejętności bycia cierpliwym i zrozumienia, że osiągnięcie dobrych wyników wymaga czasu!

I gotowe! Oto, jak ostatecznie będzie wyglądał twój szablon sznurowadła z tektury DIY.

Learn to tie shoelaces DIY for kids

Podobał Wam się ten projekt? Chętnie zobaczymy Wasze kartonowe buty! Podzielcie się nimi na Facebooku (@babysits) lub Instagramie.

Nie zapomnijcie, że w naszym Poradniku znajdziecie o wiele więcej zabawnych pomysłów na zajęcia z dziećmi.