Bezpieczna opieka nad dziećmi

Bezpieczna opieka nad dziećmi

Autor: Babysits
4 min czytania

Szczególnie w tych czasach, wielu rodziców potrzebuje opiekunki do dziecka. Niektórzy mają już opiekę, ale w większości krajów odradza się, aby dziadkowie lub starsi ludzie opiekowali się dziećmi (starsi ludzie mają podwyższone ryzyko choroby). Dlatego wiele rodzin szuka innych form opieki nad dziećmi. Na szczęście, aktualnie jest więcej opiekunek do dzieci niż kiedykolwiek indziej! Z tego względu przygotowaliśmy artykuł z poradami na temat bezpiecznej opieki nad dziećmi.

Opieka dziadków

Około jedna trzecia wszystkich babć i dziadków regularnie opiekuje się swoimi wnukami. Często są niezastąpieni i zawsze można na nich polegać. Na dany moment odradza się korzystania z ich pomocy, gdyż są narażeni na poważniejsze konsekwencje wirusa. Jeśli dziadkowie opiekują się Twoimi dziećmi, zadbaj o nich i znajdź inną opiekunkę dla swoich pociech!

Zatrudnij jedną opiekunkę zamiast kilku

Czy naprawdę potrzebujesz opiekunki dla swojej rodziny? Następnie upewnij się, że zatrudniasz tylko jedną, regularną opiekunkę. To samo tyczy się również opiekunek: opiekuj się dzieckiem tylko jednej rodziny. W ten sposób zmniejsza się ryzyko rozprzestrzeniania wirusa. Ponadto ustal jasne zasady z opiekunką, dzięki którym opiekunka będzie wiedziała kiedy odwołać opiekę nad dzieckiem, gdy zacznie odczuwać pierwsze objawy grypy lub przeziębienia. Dotyczy to również rodzica lub samego dziecka. Jeśli rodzic lub dziecko nie czuje się całkowicie dobrze, powiedz opiekunce w tej sytuacji, że nie powinna przychodzić do pracy i pozostać w domu.

Myj ręce!

Myj ręce często i dokładnie! Umyj ręce przed wyjściem z domu i kiedy dotrzesz do miejsca pracy. Rodzice, opiekunka i dziecko powinni myć ręce regularnie i dokładnie. Możecie zamienić to w zabawę. Ważne wskazówki na temat mycia rąk możecie znaleźć tutaj.

Buziaki i uściski

Wiemy, jak bardzo wszyscy kochacie dzieci! Zwykle zdecydowanie wspieramy i zachęcamy tych małych do przytulania. Niestety obecnie znajdujemy się w sytuacji, w której nie zalecamy tego. Czy dziecko, którym się opiekujesz jest naprawdę przyzwyczajone do dawania i przyjmowania pocałunków i uścisków? Jeśli tak to wyjaśnij mu, dlaczego w tej chwili nie możemy przytulać się tyle, co zwykle. Stwórz wyjątkowe powitanie, aby nadal móc pokazywać sobie nawzajem swoje uczucia i dbać o siebie! Spróbujcie wysyłać sobie pocałunki, zrobić znak dłonią lub wymyślić inny pomysł. Oczywiście rodzice mogą nadal przytulać swoje dzieci, szczególnie „przytulanie na dobranoc” i „wszystko będzie dobrze” - to naprawdę ważne dla dzieci! Staraj się jednak zachować ostrożność i zawsze postępuj zgodnie z wytycznymi władz lokalnych w zależności od obecnej sytuacji w twoim regionie.

Zajęcia

Zalecenia są jasne... trzymajcie dystans. Ciężko trzymać się tej porady, kiedy opiekujesz się dziećmi. Nie martw się! Istnieje wiele zajęć z dziećmi, które nie wymagają za dużo kontaktu. Możecie na przykład bawić się w chowanego, zająć plastyką, zagrać w grę planszową lub pobawić się w poszukiwanie skarbów w domu. Jesli rodzice dziecka mają ogród, możecie wymyślić mnóstwo zabaw z piłką.

Zdalna opieka nad dziećmi

Niestety w tej chwili nie jest już możliwe, aby każdy osobiście opiekował się dzieckiem. W przypadku opiekunów, którzy nadal naprawdę chcą pomóc rodzicom, którzy potrzebują opiekunki na kilka minut lub godzin, rozwiązaniem może być opiekunka online! Szczególnie, jeśli rodzic pracuje z domu. Podczas gdy rodzic ma spotkanie online, rozmowę konferencyjną z kolegami lub po prostu potrzebuje kilku godzin, aby skoncentrować się na pracy, opiekunka do dziecka może zapewnić naprawdę cenne zasoby. W takim przypadku opiekunka i rodzic mogą koordynować rozmowę Skype lub wideo, aby opiekować się dzieckiem i opiekować się nim. Mogą rozmawiać ze sobą wirtualnie, tworzyć DIY, ćwiczyć tańce, a nawet grać w gry takie jak „statki”. Oprócz tego radzimy rodzicom, aby zawsze przebywali z dzieckiem w domu. Jeśli coś pójdzie nie tak i rodzic jest potrzebny, rodzic jest zawsze w pobliżu. W ten sposób opiekunka może zająć się dzieckiem przynajmniej na chwilę, gdy rodzic naprawdę tego potrzebuje!