Magia świąt

Magia świąt

Autor: Babysits, 3 min czytania

Odliczacie już dni do świąt? To już niedługo! Nadchodzi wspaniały świąteczny czas z rodziną. Przygotowaliśmy kilka sposobów na spędzenie czasu z dziećmi, aby one również poczuły magiczną atmosferę świąt i zapamiętały te momenty na zawsze.

W święta każdy powinien spędzić więcej czasu z rodziną grając w świąteczne zabawy. Poniżej znajduje się pięć zabawnych pomysłów dla całej rodziny.

Napisaliście już list do Mikołaja?

W dzisiejszych czasach piszemy niewiele listów, prawda? Jest jednak jeden bardzo ważny list o którym pamięta chyba każdy. Jeśli nie napisaliście jeszcze swojego listu to mamy dla Was trzy szablony do wydrukowania i wypisania. Jeśli macie w domu przedszkolaka, możecie wybrać szablon do rysowania.

letter to santa
letter to santa
letter to santa

Mikołaj ma czas dla każdego dziecka na świecie.

Ulubione filmy

Co roku wychodzi tyle nowych świątecznych filmów, że straciliśmy rachubę. Każdy ma swoje ulubione jak np. "Kevin sam w domu", który rozweseli każdego członka rodziny. Drugi film, który polecamy to "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa. Film ma głęboki przekaz, a jego historia pomoże dziecku zrozumieć, że w święta bardziej od prezentów liczy się obecność bliskich.

Rodzinne poszukiwanie skarbów

Czas na zabawę! Zorganizujcie poszukiwanie skarbów dla całej rodziny. Zróbcie razem kilka małych kartonowych reniferów, schowajcie je w domu i rozpocznijcie poszukiwania. Do zrobienia reniferów potrzebujecie karton, pisaki i pompon na nos! Wygrywa oczywiście ten, kto znajdzie najwięcej reniferów.

Christmas reindeer

Wycieczka na świąteczny jarmark

Jeśli nie czujecie jeszcze świątecznej atmosfery, wycieczka na świąteczny jarmark z pewnością Wam pomoże! Wybierzcie wolny dzień, kiedy możecie udać się tam całą rodziną, aby każdy zobaczył to magiczne miejsce. Każdy znajdzie tam coś dla siebie: od świątecznego jedzenia, błyszczących zielonych choinek do pięknych dekoracji. Jeśli nie macie jeszcze wszystkich prezentów i brakuje Wam pomysłów to z pewnością znajdziecie tu coś wyjątkowego. Nie zapomnijcie spróbować smacznego jedzenia i gorących napojów.

Kto nie lubi pierniczków?

Każdy zna i uwielbia pierniczki! Są wystarczająco łatwe do zrobienia z dziećmi, które godzinami chętnie będą wycinać i dekorować pierniczki.


Wesołych Świąt!