Historia zębowej wróżki

Historia zębowej wróżki

Autor: Babysits, 3 min czytania

Każdego roku dzieci na całym świecie gubią zęby mleczne, aby zrobić miejsce na nowe silne zęby. Zębowa wróżka ma bardzo dużo pracy na całym świecie! Ten artykuł ułatwi Ci wyjaśnienie dziecku jak działa Zębowa wróżka oraz dlaczego zęby mleczne wypadają.

Po pierwsze, dlaczego nasze zęby wypadają, gdy jesteśmy dziećmi?

Zacznijmy od początku! Kiedy się rodzimy, nie mamy zębów! Poproś rodziców, aby pokazali ci słodkie zdjęcia, a zobaczysz, że nie miałeś zębów! Zęby zaczynają rosnąć kilka miesięcy po porodzie. Jednak te zęby nie będą z tobą na zawsze!

Zwykle dzieci pokazują swoje pierwsze zęby, gdy mają od 6 do 12 miesięcy. Zęby te nazywane są zębami pierwotnymi, mlecznymi lub dziecięcymi. Kilka lat później wypadają! Ale dlaczego?

Oznacza to, że twoje stałe zęby są gotowe do pracy! I wypychają te pierwsze, aby zrobić sobie miejsce! Twoje stałe zęby są znacznie mocniejszą i trwalszą wersją dziecięcych zębów! Jeśli będziesz odpowiednio o nie dbać, mogą trwać wiecznie!

Te mocne nowe zęby pomogą ci jeść i rozmawiać przez całe życie. Czy to nie długo? Dlatego tak ważne jest, aby się nimi zająć! Mamy tylko dwa zestawy zębów do opieki, więc bądź cierpliwy i staraj się, jak możesz.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać o swoje zęby

the importance of washing your teeth

  • Myj zęby co najmniej dwa razy dziennie korzystając ze szczoteczki i pasty do zębów
  • Unikaj słodyczy
  • Unikaj słodkich napojów
  • Korzystaj z nitki dentystycznej
  • Regularne wizyty u dentysty

Kiedy wróżka przyjdzie po moje zęby?

Wróżka jest bardzo zajęta i musi być bardzo ostrożna! Dlatego nie może codziennie odwiedzać wszystkich dzieci. Dlatego kiedy wypadnie Ci ząb, czasami możesz czekać na jej wizytę kilka dni. Nie panikuj! Wróżka z pewnością Cię odwiedzi!

Co możesz zrobić, aby powitać zębową wróżkę?

Zębowa Wróżka jest bardzo pracowita i nie ma dużo czasu na zabawę. Może przygotujesz jej miłą niespodziankę? To z pewnością poprawi jej humor!

Na przykład możecie stworzyć jedno ze swoich ulubionych DIY lub narysować piękny obrazek i zostawić go pod poduszką, aby wróżka mogła go ze sobą zabrać podczas swojej wizyty. Ewentualnie możesz również wsadzić go do koperty i wysłać!

toothfairy

Pamiętaj, że gdy wypadnie ci jeden z mlecznych zębów, przed snem umyj zęby, zostaw prezent dla Wróżki i bądź cierpliwy. Niedługo wróci, może zobaczysz ją w snach! I zadbaj o swoje zęby, aby była z ciebie szczęśliwa i dumna!

Jeśli szukasz innych ciekawych zajęć, zapraszamy do naszego poradnika, gdzie z pewnością znajdziecie coś ciekawego.