Wirtualna wycieczka dookoła świata dla całej rodziny

Wirtualna wycieczka dookoła świata dla całej rodziny

Autor: Babysits, 7 min czytania

Wielu rodzicom marzy się podróżowanie z dziećmi po świecie i wspólne odkrywanie najbardziej zdumiewających miejsc. Rodziny takie jak The Bucket List Family mają miliony obserwujących na Instagramie i YouTube, wirtualnie towarzyszących im podczas podróży po całym świecie. Jednak dla wielu rodzin marzenie o wspólnym podróżowaniu po świecie jest dokładnie tym: marzeniem. Szczególnie teraz, kiedy nie można wskoczyć do samolotu i odwiedzić najbardziej imponujących zabytków na całej planecie. Na szczęście żyjemy w XXI wieku, w którym technologia może pomóc nam w spełnieniu naszych marzeń!

Zebraliśmy kilka pomysłów i narzędzi, dzięki którym możesz wirtualnie zwiedzać świat i zobaczyć najpiękniejsze i niezwykłe miejsca, których nie byłbyś teraz w stanie odwiedzić. Możesz zobaczyć dowolne miejsca. Dla przykładu podaliśmy tutaj niektóre z ulubionych miejsc naszego zespołu.

Korzystaj z Google Maps, aby odkrywać nowe miejsca

Google Maps screenshot of the Sagrada Familia in Barcelona

Rodzina Sagrada w Barcelonie, Hiszpania, zrzut ekranu z Google Maps, możesz lepiej przyjrzeć się tutaj.

Dzięki widokowi satelitarnemu w Mapach Google możesz przeglądać i spacerować praktycznie w dowolnym miejscu na świecie. Możesz nawet uzyskać widok z lotu ptaka na pomnik lub miejsce, na które właśnie patrzysz. Taki widok jest zazwyczaj tylko dostępny podczas lotu helikopterem. Za pomocą kilku ustawień, możesz odtworzyć ten widok:

  1. Przełączaj się między widokiem „Mapy” i widokiem „Satelity” w lewym dolnym rogu ekranu. Używamy widoku satelitarnego, aby zobaczyć realistyczny widok budynków, obszarów i zabytków.
  2. Następnie włącz widok globu, klikając na małą kulę ziemską po prawej stronie ekranu. Teraz możesz przełączać się między ustawieniami 2D i 3D, aby spojrzeć na coś z lotu ptaka lub z przodu i z boku.
  3. Po najechaniu kursorem na przycisk 3D po prawej stronie ekranu, komputer powie ci, których klawiszy musisz użyć, aby ustawić ekran, aby dostosować widok.
  4. Teraz możesz powiększyć, pomniejszyć i poczuć się, jakbyś stał przed pomnikiem, latał nad nim lub oglądał go z dowolnej perspektywy.

Google Maps screenshot of Christ the Redeemer in Rio de Janeiro

Statua Chrystusa Odkupiciela, Rio de Janeiro, Brazylia, zrzut ekranu z Google Maps, możesz lepiej zobaczyć tutaj.

Znajdź filmy z miejsc, które chcesz odwiedzić na YouTube

Mimo, że obecne ograniczenia podróży spowodowane przez koronawirusa są nowe, korzystanie z technologii do odwiedzania miejsc na całym świecie nie jest. Na platformach takich jak YouTube można znaleźć setki i tysiące filmów z miejsc, które chcesz odwiedzić. To niesamowite, co stworzyli filmowcy w ciągu ostatnich kilku lat. Oto kilka pomysłów na to, czego możesz szukać:

  • Przejażdżka helikopterem nad (miastem, pomnikiem, rejonem, itd.)
  • Interesujące fakty o (mieście, budynku, kraju, itd.)
  • Najwyższe na świecie (budynki, pomniki, mosty, itd.) … Filmy z YouTube to doskonałe narzędzie do łączenia zadziwiających filmów i widoków z ulubionych miejsc z filmami informacyjnymi, które uczą Cię czegoś o kulturze, kraju lub atrakcjach, które odwiedzasz.

Korzystaj z kamer na żywo

Czy kiedykolwiek stałeś przed Mona Lisą w Luwrze w Paryżu lub odwiedziłeś inną słynną atrakcję turystyczną, która wygląda oszałamiająco na zdjęciach, ale jest zbyt zatłoczona w prawdziwym życiu? Osoby blokujące Twój widok na wszystko, na co tak długo czekałeś, mogą być prawdziwym rozczarowaniem.

Ludzie znikający z ulic z powodu godziny policyjnej koronawirusa to doskonała okazja do odkrywania pustych atrakcji turystycznych na całym świecie. Nawet jeśli nie możesz tam wejść osobiście, możesz znaleźć wiele witryn, które oferują transmisje na żywo z twoich ulubionych miejsc. Sprawdź zrzut ekranu z kamery na żywo z zazwyczaj bardzo zatłoczonej Fontanny di Trevi w Rzymie:

Live cam screenshot of Trevi Fountain in Rome

Kamera na żywo z Fontanny di Trevi w Rzymie, Włochy, zrzut ekranu ze Skyline Webcams, możesz lepiej obejrzeć tutaj.

Obserwowanie stałego jasnoniebieskiego przepływu wody może pomóc Ci się zrelaksować i pomarzyć o miejscu. Możesz także sprawdzić opuszczony Wielki Mur Chiński, który jest zwykle zatłoczony przez turystów:

Live cam screenshot of the Great Wall of China Huanghuacheng

Kamera na żywo z Wielkiego Muru Chińskiego w Huanghuacheng, Chiny, zrzut ekranu z kamery Galore, możesz lepiej obejrzeć tutaj.

Międzynarodowa kuchnia

Ulubionym sposobem odkrywania nowego kraju przez wielu turystów jest lokalna kuchnia. „Czy próbowałeś owadów?” stało się jednym z pierwszych pytań, jakie ludzie zadają, gdy podróżni wracają z krajów takich jak Tajlandia. Dlaczego więc nie skorzystać z kuchni międzynarodowej, aby połączyć się z innym krajem i kulturą? Postępując zgodnie z tajskim przepisem curry krok po kroku lub przygotowując włoskie ciasto do pizzy, które musi odpoczywać przez kilka godzin, nie tylko wypełnia mieszkanie egzotycznymi zapachami, ale jest także świetnym sposobem na poznanie nowych kultur i krajów. Znajdziesz tutaj przepisy przyjazne dzieciom, które możesz łatwo dostosować do międzynarodowych wersji, dodając różne przyprawy i składniki:

Przepisy dla dzieci

Przygotuj w domu poszukiwanie skarbów

Łącząc wszystkie narzędzia i wskazówki, które właśnie przeczytałeś, możesz zorganizować w swoim domu polowanie na skarby łącząc je z podróżą po świecie. Zdziwiłbyś się, jak wiele świata możesz zobaczyć i doświadczyć ze swojego salonu, kuchni lub balkonu.

Możesz wykorzystać wszystko, czego nauczyłeś się o różnych krajach, miastach, zabytkach lub innych miejscach, które dotychczas odwiedziłeś. Podczas tworzenia wskazówek dotyczących polowania na skarby nie ma ograniczeń co do kreatywności. Możesz użyć narzędzia online, aby stworzyć własną krzyżówkę z następną lokalizacją jako rozwiązaniem, narysować wizualną zagadkę lub zadawać losowe pytania i użyć pierwszych liter odpowiedzi, aby ujawnić następną lokalizację. Istnieje kilka świetnych narzędzi online, które mogą pomóc Ci w tworzeniu polowania na skarby, jeśli potrzebujesz więcej pomysłów i wskazówek.

Jeśli masz wiele urządzeń elektronicznych, takich jak smartfony, tablety i laptopy, możesz otwierać różne miejsca docelowe w Mapach Google, kamery na żywo i filmy z YouTube w różnych częściach domu. Połącz swoje cele podróży z pysznym międzynarodowym jedzeniem i przekąskami, które przygotowałeś i jesteś gotowy, aby rozpocząć swoją podróż po świecie z rodziną!

Kids doing a scavenger hunt outside


Koronawirus stanowi wyzwanie dla nas wszystkich, szczególnie dla rodzin, które starają się zrównoważyć nauczanie w domu, pracę w domu i wspólne spędzanie czasu. Mamy nadzieję, że ten pomysł pomoże ci uciec od monotonnych dni i na chwilę uciec od rzeczywistości. Miłej zabawy podczas podróży i oznacz nas @Babysits.pl, jeśli udostępnisz zdjęcia swojej podróży!