Domowe kino

Domowe kino

Autor: Babysits, 3 min czytania

Z powodu koronawirusa wszystkie kina są teraz zamknięte. Ale czy to oznacza, że ​​musimy zrezygnować z wieczoru filmowego z naszą rodziną? W Babysits uważamy, że nie. Dlatego postanowiliśmy pomóc Ci zorganizować świetny wieczór filmowy z udziałem całej rodziny!

Bardzo specyficzny temat

Zacznijcie od wyboru motywu, który spodoba się wszystkim: komedia, przygoda, dramat. Po uzgodnieniu tematu, niech każdy wybierze film i zróbcie głosowanie. Jeśli macie problemy z podjęciem decyzji między filmami, nie zapomnijcie, że możecie wkrótce zorganizować kolejną noc filmową.

Urządźcie salę kinową

Aby przejście z salonu do nowej sali kinowej stało się rzeczywistością, wprowadźcie kilka zmian. Możecie usiąść na podłodze z poduszkami i kocami, aby stworzyć przytulną atmosferę lub użyć różnych krzeseł i foteli w całym domu. Świetnie przydadzą się również światełka na sznurku!

Troszkę ekstra: jeśli macie projektor wideo, użyjcie arkusza lub białej ściany, aby wyświetlić film, w ten sposób efekt kinowy jest gwarantowany.

Co jemy?

Co to za sesja filmowa bez popcornu? Ta uczta stała się PRZYJEMNOŚCIĄ, podczas oglądania najnowszego filmu. Można go kupić w sklepach, ale możecie go zrobić samodzielnie; to bardzo łatwe.

recipe pop corn

Do tego przepisu na popcorn dla 4 osób potrzebujesz:

  • 50 g kukurydzy
  • 2 łyżki oleju
  • Szczypta soli lub brązowego cukru zgodnie z twoimi preferencjami.

  • Podgrzej olej w rondlu, a gdy będzie gorący, dodaj ziarna kukurydzy.

  • Gdy kukurydza zacznie pękać, załóż pokrywkę i gotuj 3 minuty, mieszając.
  • Zdejmij pokrywkę, dodaj sól lub cukier, dobrze wymieszaj i natychmiast podaj.

Zamiast popcornu możesz również przygotować inne zdrowe smakołyki, takie jak pączki jabłkowe lub naleśniki.

Każdy ma swoją rolę

Tym razem nie będziecie tylko widzami filmu, będziecie także pracownikami kina!

cinema ticket

Podzielcie zadania:

  • Ktoś musi być odpowiedzialny za pokaz filmu
  • Przygotowywanie i dystrybucja smakołyków
  • Produkcja i sprzedaż biletów do kina

Każdy będzie miał ważną rolę do odegrania!

Czas na film

W porządku, wszystko jest gotowe, a widzowie siedzą. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to cieszyć się tą rodzinną chwilą, którą wszyscy razem przygotowaliście.

Masz więc dobry sposób na zajęciew ten dziwny okres, czerpiąc inspirację z naszych ulubionych zajęć. Więcej zabawnych i interesujących pomysłów znajdziesz w naszej sekcji zajęcia.