Mrożony jogurt w formie przekąski

Mrożony jogurt w formie przekąski

Autor: Babysits, 2 min czytania

Gorące letnie dni są tuż za rogiem, a co jest lepszego w gorący letni dzień niż jakieś fajne zimne lody? Sprawdź nasz przepis na idealną zdrową przekąskę dla dzieci na nadchodzące lato!

Nie ma lepszego sposobu na ochłodzenie się w gorący letni dzień niż miska zimnych lodów. Ale kupione w sklepie lody pełne są cukrów, sztucznych aromatów i kolorów. Dobrą alternatywą dla lodów jest mrożony jogurt, ale podobnie jak lody, jogurt kupiony w sklepie często zawiera dodatek cukru i sztuczne aromaty.

Co jeśli powiedzielibyśmy Ci, że możesz przygotować mrożone przekąski jogurtowe dla swoich pociech w domu? Ten przepis jest łatwy w przygotowaniu i znacznie zdrowszy niż kupowane w sklepie alternatywy.

Potrzebujesz:

  • Jogurt
  • Owoce
  • Foremki, które mogą być włożone do zamrażarki

Teraz możecie przygotować te zdrowe przekąski!

Są tak proste, że ich przygotowanie zajmuje mniej niż 5 minut.

  • Na początku włóż do foremek trochę jogurtu.
  • Dodaj owoce (my wybraliśmy truskawki i maliny).
  • Teraz dodaj więcej jogurtu, aby zakryć owoc.

Ingredients for healthy treats fo

To było proste, prawda?

Teraz wystarczy włożyć wypełnione foremki do zamrażarki i czekać, aż stwardnieją! To zazwyczaj zajmuje około 3-5 godzin w zależności od ustawień zamrażarki.

Twoje przekąski na upalny dzień są gotowe do podania.

Healthy treats for kids

Możesz zawsze dodać więcej owoców lub zmienić je na inne w zależności od twoich preferencji. My nie słodziliśmy swoich przekąsek, gdyż owoce są wystarczająco słodkie. Jeśli jednak wolicie słodszą wersję, możecie dodać do nich trochę miodu lub syropu klonowego do jogurtu i dokładnie wymieszać.


Spodobał Ci się przepis? Chętnie zobaczymy wasze mrożone przekąski. Podzielcie się nimi z nami na Instagramie i dodajcie #Babysits.pl lub otagujcie nas @Babysits.pl.