Przepis na zdrowe naleśniki

Przepis na zdrowe naleśniki

Autor: Babysits, 2 min czytania

Nadchodzi Dzień Naleśnika! Dlatego przygotowaliśmy dla Was smaczny (i zdrowy) przepis na naleśniki, które możecie zrobić razem z dziećmi. Naleśniki to zawsze mnóstwo zabawy dla całej rodziny. Przepis możecie zapisać również na te leniwe niedzielne poranki! Te naleśniki są zdrowe i bardzo smaczne. Dzieci nie zauważą różnicy!

Bawcie się

Ten zdrowy przepis na naleśniki jest świetny sam po sobie, ale zdecydowaliśmy się stworzyć zabawne zwierzaki, które z pewnością spodobają się dzieciom. Stworzyliśmy pięć wzorów, ale możliwości są nieograniczone. Wystarczy, wykorzystać swoją wyobraźnię. Polecamy również zdrowe dekoracje do naleśników. My wykorzystaliśmy pokrojonego banana, połówki winogron i truskawek.

Cat shaped pancake for kids

Zdrowie

Zdrowie i zdrowe odżywianie są na pierwszym miejscu, kiedy gotujemy dla dzieci. Dlatego do tego przepisu stworzyliśmy zdrowe i unikalne naleśniki, nie tracąc przy tym smaku. Wystarczy zamienić białą mąkę na pełnoziarnistą. Zamieniliśmy również mleko. Tutaj opcji jest wiele, ale my zdecydowaliśmy się na niesłodzone mleko migdałowe. Cukier zamieniliśmy na miód.

Fun Pancakes for Kids

Przepis

Czas przygotowania: 10 minut
Czas gotowania: 15 minut
Porcje: 8 naleśników o średniej wielkości
Kuchnia: Amerykańska

Składniki

  • 160 ml mleka migdałowego (niesłodzone)
  • 1 jajko
  • 64 g mąki pełnoziarnistej
  • 1 łyżka proszku do pieczenia
  • 1 łyżka miodu
  • Twoje ulubione dodatki (polecamy świeże owoce jak banany i truskawki)

Metoda

  1. W dużej misce, wymieszaj suche składniki i odstaw. W drugiej misce, wymieszaj razem mokre składniki. Połącz suche składniki z mokrymi, nadal miksując.

  2. Wylewaj porcje ciasta naleśnikowego na nagrzaną patelnię i obróć naleśniki, kiedy są lekko zarumienione. Ilość wylewanego ciasta będzie zależeć od tego jakie zwierzątka robicie i rozmiaru potrzebnego naleśnika. Do naleśnikowej gąsienicy, wykorzystaliśmy małe porcje ciasta, aby uzyskać kilka małych naleśników.

  3. Udekoruj naleśniki swoimi ulubionymi dodatkami. To jest zabawna część! Proponujemy zostawić tą część dzieciom.

Easy Pancakes for Kids

Chętnie zobaczymy Wasze wersje tego przepisu! Zdjęcia możecie oznaczyć@babysits w mediach społecznościowych.