Zabawna rutyna ćwiczeń dla dzieci

Zabawna rutyna ćwiczeń dla dzieci

Autor: Babysits, 2 min czytania

Dzieci mają dużo energii do wykorzystania przez cały dzień! Ostatnie środki dystansu społecznego oznaczają, że musimy pozostać w środku, ale to nie znaczy, że musimy przegapić ruch i ćwiczenia! Aby pomóc małym dzieciom wstawać i poruszać się w salonie lub ogrodzie, stworzyliśmy naszą zabawną procedurę ćwiczeń Ruszaj się jak zwierzę, którą możecie wykorzystać w domu.

Wszyscy wiemy, że ćwiczenia są niezbędne do prowadzenia zdrowego życia i że dzieci muszą także regularnie ćwiczyć, aby prowadzić zdrowe życie. Jeśli możemy zaszczepić naszym dzieciom wybory dotyczące zdrowego stylu życia, istnieje większe prawdopodobieństwo, że te nawyki utrzymają się aż do dorosłości.

Badania wykazały, że osoby regularnie ćwiczące we wczesnym etapie życia znacznie częściej ćwiczą jako dorośli w porównaniu z osobami, które nie ćwiczyły regularnie jako dzieci. Dostęp do ćwiczeń na wczesnym etapie życia oznacza również, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że ogólnie utrzymasz zdrowszą wagę.

A jeśli to nie przekonało Cię do wpłynięcia na ruch fizyczny dzieci - badania wykazały również, że regularne ćwiczenia u dzieci mają bezpośredni związek z rozwijającym się mózgiem. Oznacza to, że ćwiczenia i sport mogą prowadzić do poprawy zdolności poznawczych, takich jak lepsza pamięć.

Im szybciej dzieci będą w stanie podnieść i przenieść, tym lepiej dla ich długoterminowego zdrowia. Skorzystaj z naszej procedury ćwiczeń Ruszaj się jak zwierzę i bądź aktywny podczas wspólnej zabawy!

picture

Masz 60 sekund na wykonanie jak największej liczby powtórzeń każdego ruchu zwierzęcia. Zobaczmy, ile możesz zrobić!

Podobało Ci się to zajęcie? Bardzo chcielibyśmy zobaczyć, jak poruszasz się jak zwierzę! Podziel się z nami swoją procedurą ćwiczeń @babysits.pl.

Więcej świetnych zajęć dla dzieci znajdziesz w innych artykułach tutaj!