Rodzice pomagają rodzicom

Rodzice pomagają rodzicom

Autor: Babysits, 3 min czytania

Szukasz opieki nad dzieckiem, ale nie możesz znaleźć odpowiedniej opiekunki lub przedszkola? Babysits pomaga wielu rodzicom na całym świecie w znalezieniu wygodnej i taniej opieki dla dziecka. Z pewnością słyszeliście już o typowych rodzajach opieki nad dziećmi jak niania, opiekunka lub przedszkole. Czy wiedzieliście, że inni rodzice również mogą Wam pomóc?

Wśród wielu opcji opieki nad dziećmi, Babysits oferuje również opcję rodzice pomagają rodzicom. Jest to wygodna opcja kiedy rodzice na zmianę opiekują się swoimi dziećmi. Może to wyglądać na przykład tak: jedni rodzice odprowadzają wszystkie dzieci do szkoły, a drudzy rodzice je odbierają lub rodzice uzgadniają kto pracuje w który dzień, aby dzieci zawsze miały opiekę. Jest to alternatywna opcja, która może przydać się Twojej rodzinie. Zastanawiasz się jakie są plusy oraz minusy tego sposobu opieki?

Zalety

  • Największą zaletą rodziców pomagających rodzicom są najprawdopodobniej oszczędności kosztów. W zależności od tego jak często każdy z rodziców może zaopiekować się dziećmi i jak podzielą się obowiązkami, ten sposób może znacznie obniżyć lub całkowicie zlikwidować koszty opieki nad dziećmi (jeśli rodzice równo podzielą się obowiązkami).

  • Dzięki tej usłudze dzieci uczą się współpracy i dogadywania z innymi dziećmi (jak w przedszkolu). Ten sposób opieki ma pozytywny wpływ na dziecko i jego socjalizację, tworząc nowe znajomości i przyjaźnie!

  • Jeśli znajdziesz rodziny, które spełniają Twoje kryteria i potrzeby, możecie sobie nawzajem pomagać. Jeśli na przykład oboje dzieci chodzi do tej samej szkoły, jeden z rodziców może je odprowadzać, a drugi odbierać po zajęciach.

  • Możesz łatwo nawiązać empatyczną znajomość, gdyż oboje szukacie opieki nad dzieckiem i macie takie same potrzeby.

Wady

  • Mniejsza elastyczność: to rozwiązanie jest możliwe tylko jeśli obie strony spełniają wzajemne kryteria. Trudniej jest zadzwonić do rodzica w ostatniej chwili z prośbą o opiekę, gdyż mogą mieć inne obowiązki lub być w pracy. W takim wypadku, niania lub opiekunka są lepszą opcją, gdyż lepiej mogą dostosować się do Twoich potrzeb.

  • Rodzice są zazwyczaj bardzo zajęci (mają spotkania, pracę, obowiązki w domu, zakupy, itd.) więc prawdopodobnie będą mieć mniej czasu dla Twojego dziecka, zajęcia plastyczne lub spacer do parku. Istnieje również szansa, że dzieci wybranego rodzica nie dogadają się z Twoimi dziećmi i nie będą się razem bawić.

Podsumowując, jeśli szukasz alternatywnej opieki nad dzieckiem i chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, możesz wziąć pod uwagę rodziców pomagających rodzicom.

Z drugiej strony nadal możesz polegać na różnych rodzajach opieki nad dziećmi. Na przykład opiekunki do dzieci mogą być bardziej elastyczne, podczas gdy nianie mają zazwyczaj więcej doświadczenia. Tutaj znajdziesz wszystkie rodzaje dostawców usług opieki nad dziećmi:

W zależności od okoliczności i potrzeb Twojej rodziny, możesz wybrać odpowiedni rodzaj opieki nad dzieckiem.

Rozpocznij swoje poszukiwania na Babysits przeglądając oferty od rodziców pomagających rodzicom, opiekunek oraz niań w pobliżu!