Quiz dla opiekunki do dziecka

Quiz dla opiekunki do dziecka

Autor: Babysits
7 min czytania

Czy opisałabyś siebie jako doświadczoną opiekunkę do dziecka czy początkującą osobę? Jeśli z powodzeniem chcesz znaleźć pracę jako opiekunka do dziecka za pośrednictwem Babysits, zdecydowanie powinnaś rozwiązać nasz drugi quiz dotyczący opieki nad dziećmi, aby udowodnić, jak dobrze radzisz sobie z dziećmi!

Prawdopodobnie rozwiązałaś już nasz pierwszy quiz dotyczący opieki nad dziećmi, oparty głównie na podstawowych umiejętnościach, które powinna posiadać dobra opiekunka. Jeśli nie, to możesz zrobić test teraz i stworzyć profil zanim przeczytasz resztę artykułu.

Babysits to platforma opieki nad dziećmi, która łączy opiekunki i rodziców na całym świecie. Znalezienie pracy jako opiekunka do dziecka jest tak proste, jak utworzenie profilu i rozpoczęcie rozmowy z rodzicami w Twojej okolicy. Łatwe, prawda? Jest jednak kilka ważnych szczegółów, które należy wziąć pod uwagę, aby rodzice zauważyli Twój profil.

Quiz opiekunki do dziecka: jak być dobrą opiekunką na Babysits

Dzięki naszemu quizowi zrozumiesz, czy podjęłaś właściwe kroki. Jest tylko 11 pytań, z których niektóre zawierają także nową funkcję dotyczącą zdalnej opieki nad dziećmi.

Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa, więc zastanów się dobrze, zanim wybierzesz odpowiedź. Pamiętaj, aby wziąć ołówek lub długopis i kartkę do zapisania liczby poprawnych odpowiedzi, które uzyskasz! Jesteś gotowa? Zacznijmy!

Pytanie 1 - Nazywasz się Lily i jesteś studentką. Masz już doświadczenie jako opiekunka do dzieci, ponieważ opiekowałaś się swoimi małymi kuzynami jeszcze 2 lata temu. Który z poniższych opisów Twoim zdaniem pasuje najlepiej?

A) “Cześć, mam na imię Lily! Obecnie studiuję, a ponieważ mam trochę wolnego czasu, chciałabym znaleźć pracę jako opiekunka do dzieci. Mam też doświadczenie z dziećmi! ”

B) “Cześć, mam na imię Lily! Jestem studentką drugiego roku studiów i ze względu na wolny czas chciałabym ponownie pracować z dziećmi. Przed rozpoczęciem studiów opiekowałam się moimi małymi kuzynami i chciałabym poznać inne dzieci i zaopiekować się nimi! ”

C) "Cześć! Naprawdę muszę znaleźć pracę, ponieważ uwielbiam bawić się z dziećmi. Jestem również dostępna do prac domowych ”.

Odpowiedź B)

Pytanie 2 - Masz zamiar skontaktować się z niektórymi rodzinami w Twojej okolicy. Co umieściłabyś na swoim zdjęciu profilowym? (Pamiętaj: zdjęcie profilowe to pierwsze co widzą rodzice przeglądając profile)

A) Niektóre filtry na Instagramie (dzieciom może się to spodobać!)

B) Siebie z dzieckiem, pokazując, jak dobra jesteś jako opiekunka do dziecka

C) Tylko siebie, uśmiechającą się na białym tle

Odpowiedź C)

Question 3 - Naprawdę chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie, więc decydujesz się zrobić film profilowy. W jaki sposób to robisz?

A) Mówisz, jak się nazywasz, ile masz lat i kiedy jesteś dostępna

B) Zaczynasz śpiewać „Mamma mia” (kto nie kocha Abby?)

C) Poświęcasz 40 sekund na przedstawienie się i wyjaśnienie swoich najlepszych cech

Odpowiedź C)

Babysitting quiz: how to be a good babysitter on Babysits


**Pytanie 4 ** - Naprawdę chcesz jak najlepiej wykorzystać swoje możliwości, więc masz motywację do bycia widoczną i figurowania wysoko w wynikach. Co robisz?

A) Logujesz się codziennie

B) Zdobywasz wszystkie odznaki i prosisz o referencje

C) Zaznaczasz swoim profilu, że jesteś dostępna o wszystkich porach

Odpowiedź B)

Pytanie 5 - Opieka nad dziećmi to nie tylko pilnowanie ich. Wymaga wielu umiejętności, na przykład zdolności plastycznych. W jaki sposób to opiszesz?

A) Opisujesz na swoim profilu różne zajęcia, którymi zajęłabyś dzieci i zaznaczasz odpowiednie filtry opisujące Twoje umiejętności.

B) W opisie zapisujesz, z czym nie czujesz się komfortowo, aby z góry ostrzec rodzinę.

C) Wybierasz wszystkie dostępne umiejętności, ponieważ jesteś dobra we wszystkim.

Odpowiedź A)

Pytanie 6 - W końcu jesteś gotowa, aby skontaktować się z rodzinami mieszkającymi w pobliżu. Jak do tego podchodzisz?

A) Przedstawiasz się krótko i starasz się dostosować przekaz do każdego rodzica w oparciu o jego potrzeby.

B) Pobierasz aplikację, ponieważ tylko wiadomości wysyłane z aplikacji są widoczne.

C) Kopiujesz i wklejasz opis profilu w każdej wiadomości.

Odpowiedź A)

Pytanie 7 - Twoja wiadomość została wysłana! Gratulacje, ale rodzina chce się z Tobą spotkać, zanim zaczniesz dla nich pracować!

A) Proponujesz spotkanie w swoim mieszkaniu, bo u siebie czujesz się bardziej komfortowo.

B) Ustalasz termin i miejsce na podstawie wzajemnych potrzeb, być może z pomocą plannera spotkań.

C) Proponujesz spotkanie w mieszkaniu rodzica i omówienie tam zadań związanych z opieką nad dziećmi.

Odpowiedź B)

Quiz dla opiekunki: Jak być dobrą opiekunką


Pytanie 8. Nie wszyscy użytkownicy szukają tego, co wynikałoby z ich opisu. Niestety niektórzy ludzie to oszuści. Co byś zrobiła, gdybyś zobaczyła coś podejrzanego?

A) Zgłaszasz profil platformie Babysits, wyjaśniając, dlaczego profil wydaje się podejrzany.

B) Wysyłasz SMS-y do wszystkich swoich znajomych, którzy zarejestrują się w Babysits, mówiąc, że użytkownik jest oszustem.

C) Przestajesz odpowiadać na wiadomości od podejrzanej osoby.

Odpowiedź A)

Pytanie 9. Rodzice cię wybrali, ale chcą zacząć od opieki zdalnej. Jak się do tego przygotujesz?

A) Prosisz rodziców z wyprzedzeniem o wirtualną rozmowę, aby się poznać, a następnie zapisujesz pomysły na zajęcia, które możesz wykonać zdalnie.

B) Jedyną ważną rzeczą do zrobienia jest upewnienie się, że kamera internetowa działa.

C) Określasz, że wolisz spotkać się osobiście, bo boisz się, że dziecko nie będzie Cię słuchać podczas wirtualnej opieki nad dzieckiem.

Odpowiedź A)

Pytanie 10. Wyobraź sobie, że wirtualnie opiekujesz się dzieckiem. Jesteś naprawdę dobra w grze na pianinie, a rodzice poprosili Cię, abyś pokazała ich dziecku podstawowe lekcje. Jak byś to zrobiła?

A) Wysyłasz samouczek wideo z lekcjami wirtualnego fortepianu, i jednocześnie wyjaśniasz, jak to działa.

B) Motywujesz dziecko do nowej lekcji i zaczynasz uczyć podstaw, pozwalając mu patrzeć na ciebie.

C) Motywujesz dziecko do nowej lekcji i zaczynasz uczyć podstaw, kierując kamerę internetową na klawiaturę fortepianu.

Odpowiedź C)

Pytanie 11. Świetnie sprawdziłaś się w opiece nad dziećmi pewnej rodziny. Ale teraz już Cię nie potrzebują, więc masz zamiar poszukać innej pracy jako opiekunka do dziecka.

A) Prosisz rodzinę o recenzję na platformie, czekając, aż inni rodzice Cię zauważą.

B) Prosisz rodzinę o recenzję na platformie, a także zostawiasz recenzję na ich profilu. Aktualizujesz również swoje doświadczenie na swoim profilu Babysits i ponownie zaczynasz być aktywna na platformie.

C) Zaczynasz kontaktować się z innymi rodzinami, wspominając w wiadomościach, że masz już doświadczenie z Babysits.

Odpowiedź B)

Quiz dla opiekunki: jak być dobrą opiekunką na Babysits


Gratulacje, quiz dobiegł końca! Sprawdź swój wynik:

poziom opiekunki

  • POCZĄTKUJĄCY: prawdopodobnie niedawno założyłaś profil za pośrednictwem Babysits i nadal nie wiesz, jak to najlepiej go wykorzystać! Ale nie martw się, ponieważ we wszystkim Ci pomożemy! Spójrz na jak napisać dobry profil w Babysits ponieważ Twój profil jest Twoją wizytówką i pierwszą szansą, aby zostać zauważonym przez rodziców.
  • ŚREDNI: jesteś w tym całkiem dobra, ale niektóre rzeczy mogą być lepsze. Prawdopodobnie Twój profil jest niesamowity, a także miałaś okazję rozpocząć rozmowę z rodzicami w Twojej okolicy. Ale może opieka nad dziećmi nie poszła zgodnie z planem? Czy czułaś się nieswojo podczas pierwszej wirtualnej opieki nad dziećmi? Sprawdź nasze wskazówki dla opiekunek do dzieci, aby jak najlepiej korzystać ze swojego profilu!
  • ZAAWANSOWANY: jesteś profesjonalistką i nie musimy Cię niczego uczyć! Jesteśmy otwarci na sugestie ulepszenia platformy żebyśmy wiedzieli, jak sprawić, by opieka nad dziećmi była jeszcze lepsza!

Postępując zgodnie z naszymi radami, znacznie zwiększasz swoje szanse na znalezienie pracy jako opiekunka. Jak więc być dobrą opiekunką do dzieci? Aby uzyskać więcej wskazówek na temat platformy Babysits, zapoznaj się z innymi artykułami w naszej kategorii Wskazówek.