Jak to jest być tatą, według 10 ojców na całym świecie

Jak to jest być tatą, według 10 ojców na całym świecie

Autor: Babysits, 4 min czytania

21 czerwca jest Dzień Ojca i tego wyjątkowego dnia chcielibyśmy okazać jeszcze więcej miłości i uznania dla naszych wspierających i troskliwych ojców.

Na Dzień Ojca w zeszłym roku rozmawialiśmy o stereotypach otaczających ojców oraz o roli ojców w aktualnych czasach.

Pomimo stereotypów ojcowie mogą być bardzo opiekuńczy, godni zaufania i uważni. Aby lepiej zrozumieć, co czują i doświadczają ojcowie, zadaliśmy 10 ojcom z całego świata jedno pytanie: „Co sprawia, że bycie tatą jest dla ciebie tak wyjątkowe?”. Ich odpowiedzi mogą cię zaskoczyć!

image

Tata z Anglii - „Bycie ojcem to zadanie życiowe, którego naturalnie się podejmujesz. Tutaj możesz włożyć całą swoją miłość, troskę i radość w to, co czyni cię szczęśliwym człowiekiem. A bycie tatą sprawia, że jesteś bardzo dumny.”

Tata z Francji - „Wymaga to odpowiedzialności i odpowiedzialności, musisz umieć podejmować właściwe decyzje. Tu już nie chodzi o ciebie, chodzi o twoje dziecko. Jestem dumny z bycia tatą. Uczysz się każdego dnia. Cieszysz się z tego, ponieważ stworzyłeś tego człowieka”.

Tata z Ameryki Północnej - „Dla mnie było to i jest nauczaniem i prowadzeniem moich dzieci, jak skutecznie nawigować po tym świecie. Dodatkową satysfakcją dla mnie jest to, jak dobrze moje dzieci nawigują i odnoszą sukcesy w swoim życiu.”

Tata z Holandii - „Bycie tatą to wybieranie wartości i norm i staranne ich przekazywanie w jak najlepszy sposób”.

Tata z Nowej Zelandii - „Wychowywanie dzieci bez względu na to, kim się stają przez lata. Zbuduj swoją postać, robiąc im śmieszne psikusy. Obserwuj, jak rosną i stają się odpowiedzialnymi dorosłymi. Zaakceptuj, pozwól im odejść i zachęć ich, aby doświadczyli świata bez ciebie, aby uczynili go swoim własnym.”

Fathers Day 2020

Tata z Australii - „Bycie tatą jest dla mnie wyjątkowe ze względu na miłość, którą ta rola wkłada w moje życie, cel, jaki mi daje, a radość z oglądania miłości, wychowania i przewodnictwa wyrasta na piękną osobę, którą można nazwać własną .”

Tata z Holandii - „Jako tata dajesz dużo miłości, ale otrzymujesz nawet więcej miłości od swoich maluchów.”

Tata z Włoch - „Kontynuuj doskonalenie się wraz ze swoim przyszłym pokoleniem.”

Tata z Belgii - „Bycie tatą sprawia, że na nowo odkrywasz życie, od dorastania do bycia dorosłym.”

Tata z Finlandii - „Aby robić i doświadczać drobiazgów w życiu z moją córką ... na przykład nauczyłem się jeździć konno tylko po to, aby iść z moją córką do stajni”

Father reading for his child

Bez wątpienia ojcowie mają dużo miłości do swoich dzieci. Co ciekawe, nasze cytaty od ojców pokazują, że ponoszą oni odpowiedzialność za przyszłość swoich dzieci i czują wielką odpowiedzialność za to, aby ich dzieci były zdrowe, szczęśliwe i dobrze sobie radziły w życiu. Widzimy również, że ojcowie mają duży cel w byciu ojcem i że są bardzo dumni z tego, że nazywają się tatą!

Wiemy, że ojcowie odgrywają tak ważną rolę w naszym życiu (rolę, która jest często podważana!). Więc jeśli chcesz dać mu trochę czasu na zabawę dla siebie, dlaczego nie zorganizować opiekunki, która przejmie obowiązki na cały dzień? Możesz szukać opiekunek w swojej okolicy, aby znaleźć idealną opiekunkę dla swojej rodziny.

Naprawdę chcemy podziękować wszystkim wspierającym i troskliwym ojcom na całym świecie i życzymy szczęśliwego dnia ojca!

Szukasz inspiracji na prezent dla taty? Nie martw się! Przejrzyj nasze artykuły, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych DIY na prezent. Wszyscy wiemy, że nie ma nic lepszego niż ręcznie zrobiony prezent!