Kolorowe dekoracje na Wielkanoc

Kolorowe dekoracje na Wielkanoc

Autor: Babysits, 4 min czytania

Jeśli lubicie dekoracje, to Wielkanoc jest idealną okazją do stworzenia nowych kolorowych dekoracji. Dzieci z radością przyłączą się do robienia tych kolorowych wielkanocnych dekoracji.

Przygotowaliśmy dla Was szablony do wydrukowania, które ułatwią Wam rysowanie i wycinanie idealnych marchewek i zajączków!

Carrot Template

Bunny Template

Kiedy wydrukowaliście już szablony, możecie je ostrożnie wyciąć. Młodsze dzieci będą potrzebowały pomocy z wycinaniem. Wskazówka: uważajcie podczas wycinania małych detali (uszy zająca, liście marchewki), bo łatwo można je obciąć!

Easter Template

Kiedy wycięliście już szablony, możecie je wykorzystać do odrysowania kolejnych marchewek i zajączków. Ten krok jest opcjonalny, gdyż możecie oczywiście wydrukować więcej szablonów korzystając z naszej strony. My zdecydowaliśmy się przerysować szablony na grubszy papier, który lepiej się trzyma i można go pomalować. Wskazówka: aby szablony się nie ruszały podczas przerysowywania, możecie je przykleić korzystając z odrobiny plasteliny.

Template Tracing

Od was zależy, ile króliczków i marchewek chcecie przerysować, w zależności od tego, jak długą lub krótką chcecie dekorację. My skopiowaliśmy 4 króliczki i 4 marchewki, aby stworzyć chorągiewkę o długości około 1 metra (wystarczającą na pokrycie jednego okna). Po zakończeniu rysowania możecie zdecydować, jakich kolorów chcecie użyć i rozpocząć malowanie! Jeśli nie używacie grubego papieru, możecie również użyć kolorowych ołówków, kredek lub markerów (plus: może to oznaczać mniej bałaganu!).

Painting Template

Ta dah! Oto, jak mogą wyglądać wasze projekty, gdy dodacie do nich trochę koloru. Zdecydowaliśmy się na realistyczne kolory naszych marchewek, ale wybraliśmy jasnoniebieskie króliczki. Jeśli tworzysz nasz wielkanocny diy z dziećmi, mogą chcieć zwiększyć kreatywność i stworzyć fioletowe marchewki lub tęczowe króliczki!

Painting Easter Template

Następnie wytniemy nasze projekty marchewki i króliczka i użyjemy dziurkacza, aby utworzyć dwa otwory w każdym elemencie. Wskazówka: jeśli nie masz dziurkacza, możesz użyć szpilki i szpikulca, aby utworzyć dziury (ale zawsze zawsze poproś o to rodzica lub dorosłego!).

Hole Punch

A teraz ostatni szczegół: dodanie puszystych ogonków króliczkom! Zastosowaliśmy średniej wielkości białe pompony i uniwersalny szybkoschnący klej do przyklejenia ogonków. Wskazówka: Jeśli nie masz w domu pomponów, dlaczego nie użyć sznurka do zawiązania kokardki na szyi zajączków?

Bunny craft

Już prawie jesteśmy! Do tego kroku będziecie potrzebowali sznurka (lub wstążki) i nożyczek. Rozłożyliśmy swoje króliczki i marchewki i zmierzyliśmy długość sznurka, którą potrzebowaliśmy (około 1 metra). Pamiętaj, że możesz zawiązać pętlę na obu końcach sznurka, abyś mógł łatwo zawiesić swoją chorągiewkę na karniszach, klamkach itp. (Więc zostaw dodatkową długość 30 cm lub więcej). Aby utrzymać wzory na miejscu, owinęliśmy sznurek przez i wokół każdego z otworów, aby uniknąć ich przesuwania się.

Easter Decorations

Dobra robota! Stwrzyliście własną dekorację na Wielkanoc. Po co wydawać pieniądze na dekoracje wielkanocne, skoro można je robić w domu i bawić się z dziećmi w tym samym czasie?

Easter Bunting

Wielkanocną chorągiewkę możecie zawiesić na karniszu, wokół poręczy schodów, nad półką z książkami lub stojakiem na korytarzu… gdziekolwiek chcecie!

Easter Bunting Decorations

Ręcznie robiona wielkanocna chorągiewka byłaby również wspaniałym prezentem dla przyjaciół i rodziny. Być może twoje dzieci chciałyby je zawinąć i rozdać jako prezenty wraz z czekoladkami?

Bunting Decorations

Mamy nadzieję, że podobało wam się to DIY. Koniecznie sprawdźcie nasze inne artykuły DIY, aby uzyskać więcej inspiracji tutaj.

Z przyjemnością zobaczymy Wasze wielkanocne projekty chorągiewek! Tag @babysits.pl [https://www.instagram.com/babysits.pl/], aby udostępnić nam swoje projekty.