Dziel się miłością

Dziel się miłością

Autor: Babysits, 4 min czytania

Jak pokazujesz innym, że o nich dbasz? Drogie prezenty, wyznanie miłości w mediach społecznościowych? Miło jest obdarzać miłością swoich partnerów, rodziców, dzieci, współpracowników, nauczycieli czy nawet opiekunki do dzieci. Wtedy liczą się dobre gesty jak przytulenie, kubek dobrej kawy lub bukiet kwiatów. Jako rodzice musimy pamiętać o dbaniu i kochaniu samego siebie.

Nauczenie naszych dzieci, aby kochały siebie i okazywały miłość innym to jedno z najważniejszych zadań rodzica. Każdy rodzic chce, aby ich dziecko wyrosło na pewnego siebie i potrafiło darzyć miłością bliskich im ludzi. Dzieci uważnie obserwują rodziców i uczą się od nich poprzez kopiowanie. Dlatego, bardzo ważne jest, aby rodzice pokazali dzieciom słowami i czynami jak mogą kochać siebie i innych. Zebraliśmy kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Wam to osiągnąć;

Dbanie o siebie

Jako rodzice, często czujemy się przytłoczeni, jeśli chodzi o rodzinne życie. Rodzice mogą zgubić swoją osobowość, gdyż najpierw wchodzą w rolę “rodzica”, a osobowość gdzieś się gubi. Często zdarza się, że rodzice czują się wypaleni. Rodzice powinni mieć trochę wolnego, aby mogli zadbać o siebie, z czego skorzystają również ich dzieci. Nie wszyscy mają do pomocy rodziców czy przyjaciół i w takich sytuacjach ciężko jest znaleźć chwilę dla siebie. Wtedy dobrym pomysłem jest zatrudnienie opiekunki. Istnieje wiele sposobów, aby rodzice mogli się odstresować po szalonym dniu. Tutaj mamy kilka naszych ulubionych pomysłów:

Kolacja z przyjaciółmi, rodziną lub partnerem Spacer, aby pozbyć się negatywnych emocji, można pobiegać jak ktoś ma na to ochotę Spotkanie z dobrymi znajomymi dla naładowania baterii Dzień spa w domu, np. Gorąca wanna z relaksującą muzyką

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Ludzie, którymi się otaczasz mogą zapewnić Ci wiele pomocy, wsparcia i miłości dla Ciebie i Twojej rodziny. Silne społeczeństwo może zapewnić Ci wiele możliwości rozwojowych i doświadczeń, np. Wolontariusz. Silne społeczeństwa wspierają rodziców i razem próbują osiągnąć podobne cele. Będąc aktywnym członkiem takiej społeczności otaczasz się ludźmi, którzy chętnie Ci pomogą w dowolnej sytuacji oraz pokażesz dzieciom jak ważna jest przyjaźń, wsparcie i miłość przyjaciół.

Bądź dobry dla siebie

Jeśli coś Ci się nie uda lub popełnisz rodzicielski błąd, to pamiętaj, że nic się nie stało, wszyscy jesteśmy ludźmi. Masz wtedy dwie opcje: albo będziesz mieć zły humor i gryźć się za swoje zachowanie albo zdecydujesz poczuć się lepiej i postanowisz lepiej zachować się następnym razem. Powiedz sobie, że wszystko jest OK i przypomnij sobie wszystkie rodzicielskie osiągnięcia i sukcesy. Każdy w siebie wątpi. Nigdy nie porównuj się do innych ludzi. Każdy z nas przeżywa unikalną i indywidualną przygodę ze swoimi dziećmi. Pozbądź się limitujących przekonań na temat swoich możliwości i bądź dla siebie dobry. To może znacznie zmienić Twój humor i poziom stresu. Często najgorszym krytykiem jest nasz umysł i musimy nauczyć się ignorować ten wątpiący w nas głos. Nasze dzieci bacznie nas obserwują i jak gąbki pochłaniają nasze negatywne emocje.

Dziel się z innymi

Obdarowywanie innych to jedno z najlepszych uczuć na świecie. Najlepiej jeśli cała rodzina jest w to zaangażowana. To pokaże wtedy nawet najmłodszym dzieciom, że dzielenie się i obdarowywanie innych jest ważne. Może to być coś prostego jak przytulenie babci i dziadka lub zrobienie kartki Serduszka dla opiekunki lub nauczyciela. Często te małe niedrogie prezenty są najcenniejsze.

Practice self love on valentines

Ważne, abyśmy kochali samych siebie każdy dzień w roku. Wystarczy, że pójdziemy na 30-minutowy spacer wieczorem, przytulimy opiekunkę i podziękujemy za opiekę nad naszymi dziećmi. Pamiętaj, że jako rodzic powinieneś kochać samego siebie, aby dzieci mogły się od Ciebie uczyć i wyrosły na pewnych siebie i kochających ludzi.