Zmiana klimatu dla dzieci

Zmiana klimatu dla dzieci

Autor: Babysits, 3 min czytania

Czy dzieci pytały Cię kiedyś dlaczego puszki idą do innego śmietnika, dlaczego ludzie nie jedzą mięsa lub dlaczego w czerwcu pada śnieg? Istnieje kilka sposobów, aby odpowiedzieć dziecku na te pytania. Wszystko zależy od tego, czy chcesz się wdawać w szczegóły i nauczyć dziecko ekologicznego stylu życia, aby dbało o naszą planetę.

Dlaczego powinniśmy rozmawiać z dziećmi o klimacie?

Dlaczego ważne jest, aby wiedzieć, co oznacza zielony styl życia i czym są zmiany klimatu? Są to bardzo popularne i ważne tematy na całym świecie, a Twoje dzieci będą się z nimi spotykać coraz częściej, między innymi w szkole. Ważne jest, aby dzieci miały już jakąś wiedzę na ten temat. Omówienie tego, co dzieje się z planetą i tego, jak wpłynie na nich w przyszłości, pozwoli im odkryć, dlaczego ważne jest, aby działać proaktywnie. Mamy nadzieję, że zrozumieją osobistą odpowiedzialność za dbanie o otaczające ich środowisko. Jako rodzic ważne jest, aby nauczyć dzieci przyjaznego środowisku zachowania, aby doceniły to, co mają. Po podaniu prawidłowych informacji dzieci będą małymi wojownikami na pierwszej linii walki z zanieczyszczeniami.

Jak rozmawiać z dziećmi o klimacie?

  • Czas obiadu
    Łatwym miejscem do rozpoczęcia tej rozmowy jest stół obiadowy. Może to być czas, kiedy wszyscy będą mówić o swoim dniu. Wtedy możesz zacząć zadawać pytania na temat tego, co Twoje dzieci wiedzą o środowisku. To dobry moment, aby zapytać ich, co sprawia im przyjemność przebywania na zewnątrz i czego by im brakowało, gdyby środowisko było w gorszym stanie.

  • Idźcie na spacer
    Idź na spacer z dziećmi, aby porozmawiać o tym, co widzą, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Poproś ich, aby powiedzieli ci o tym, co należy do natury, a co nie. Naucz swoje dziecko, dlaczego ważne jest utrzymanie środowiska w czystości od śmieci lub nienaturalnych rzeczy, takich jak ropa w oceanie, wylesianie i dwutlenek węgla w powietrzu. Pamiętaj, aby porozmawiać o tym, co te rzeczy robią zwierzętom żyjącym w tych siedliskach.

  • Częste rozmowy
    Rozmawiając z dziećmi często łatwiej jest im pokazać, jak te rzeczy wpływają na środowisko. Pytania takie, czy wolisz siedzieć na czystej plaży lub zaśmieconym śmieciami piasku, mogą zmusić dzieci do burzy mózgów na temat tego, jak powinna wyglądać Matka Ziemia. Pomoże to wzbudzić szacunek dla istot żyjących na tej planecie.

Pozwól dzieciom dbać o środowisko

Dbanie o środowisko może być przyjemnością na wiele sposobów. Możesz spróbować nadać swojemu bohaterowi nazwę superbohatera EcoAvenger, aby poczuli, że są potężni w pomaganiu światu. Możesz spróbować zdobyć punkty za wszystkie dobre uczynki, które uczynilii. Tak długo, jak będziesz w stanie wywrzeć na dzieciach pozytywne zachowanie i ekscytować się dbaniem o Ziemię, Twoje dzieci będą Cię naśladować.