Jak dbać o środowisko

Jak dbać o środowisko

Autor: Babysits, 4 min czytania

Dzień Ziemi to dzień dbania o naszą planetę i środowisko. Nauka i badania dowiodły, że nasze zachowanie może mieć bardzo szkodliwy wpływ na nasze otoczenie. Dlatego Dzień Ziemi powinien być codziennie.

W dzisiejszych czasach dzieci jak i dorośli mają wpływ na środowisko. Wprowadzając małe zmiany w naszym codziennym życiu możemy mieć duży wpływ na zachowanie innych i nauczyć ich dbania o naszą planetę. Prawie pół miliona młodzieży na całym świecie podjęło działania w sprawie zmian klimatu poprzez programy małych grantów oraz projekty w swoich domach, szkołach i społecznościach, podał Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Przy tak wielu możliwościach wywierania wpływu, niektórzy wciąż mogą pytać, co mogą zrobić, aby stać się bardziej ekologiczni w swoim codziennym życiu. Jeszcze lepiej, w jaki sposób możesz sprawić, że będzie to zabawą dla dzieci? Babysits stworzyło listę prostych, ale zabawnych pomysłów, aby Twoje dzieci były podekscytowane dbaniem o zieleń na naszej planecie!

Jazda na rowerze do szkoły lub pracy 🚵

Rower nie tylko nie wydaje dwutlenku węgla, ale jest także dobry dla zdrowia naszego układu krążenia. Dzieci często decydują się na pozostanie w domu, aby bawić się elektroniką, ale ćwiczenia nadal powinny być ważną częścią każdego dnia.

Własny ogród z owocami i warzywami 🍋🥑

Uprawa własnego jedzenia może uczyć dzieci o cyklu życia i o tym, jak dbać o żywy organizm. Ucząc je, jak wyhodować coś z nasion, może również pomóc dzieciom w nawiązaniu relacji z rośliną i nauce odpowiedzialności za inne żywe stworzenia.

Wyłącz wodę, kiedy myjesz zęby🦷

Za pomocą tej jednej drobnej zmiany możesz zaoszczędzić prawie 3000 galonów wody rocznie!

Wyłącz światło, kiedy nie ma Cię w pokoju💡

Wyłączanie światła kiedy nie ma Cię w pokoju pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze oraz prąd. Możecie zamienić to w grę. Za każdym razem kiedy dziecko znajdzie włączone światło w pustym pokoju, dostanie monetę do skarbonki!

Kiedy widzisz śmieci, podnieś je🗑️

Udajcie się na spacer. Twoje dziecko może być Kapitanem Czystości i za każdy podniesiony śmieć może dostać naklejkę.

Zróbcie zabawki/zajęcia plastyczne z pozostałych rzeczy ✂️

Zawołajcie dzieci na zajęcia plastyczne! Na naszej stronie znajdziecie pomysły na wykorzystanie pustych butelek i innych rzeczy. Zapraszamy do naszego działu DIY-Zrób to sam!

Zorganizuj wegetariański dzień 🥦

Według Sieci Dnia Ziemi, gdyby całe Stany Zjednoczone nie jadły mięsa ani sera tylko przez jeden dzień w tygodniu, byłoby to równoznaczne z nie przejechaniem 91 miliardów mil - lub zjechaniem z drogi 7,6 miliona samochodów. Edukuj siebie i swoje dzieci na temat skutków jedzenia mięsa. Poproś dzieci, aby tworzyły nowe nazwy potraw wegetariańskich i tworzyły „menu” kuchenne.

Zasadźcie swoje drzewo 🌲

To jest idealna okazja, aby wytłumaczyć dziecku dlaczego drzewa są tak bardzo ważne dla ludzi.

Recykling ♻️

Możecie stworzyć specjalną pelerynę lub maskę dla dziecka, aby nosiło ją podczas recyklingu. Możecie nadać im imię - RecycleGirl lub RecycleBoy!

Nie korzystajcie z plastikowych siatek 🛍️

Nauczenie dzieci korzystania z toreb wielokrotnego użytku w młodym wieku jest pierwszym krokiem do ich ekologicznego stylu życia. Możesz dostać taki worek, który ma zdjęcie lub ulubioną frazę, dzięki czemu Twoje dziecko będzie chciało ją wszędzie zabierać, a Ty nie będziesz ciągle zapominać wziąć siatek z domu lub samochodu!

Spójrzmy prawdzie w oczy: dzieci kopiują to, co robimy. Nauczanie dzieci o naszej planecie i środowisku to ważny sposób, aby skłonić je do szanowania natury i otoczenia. Świadomość naszego śladu węglowego jest niezbędna dla naszego ekosystemu, a im wcześniej nauczą się, jak używać mniej, tym lepiej. Nawet jeśli nie masz dużo przyjaznego dla środowiska doświadczenia, możesz uczyć swoje dziecko podstaw, jednocześnie ucząc się wraz z nimi.