Rutyna na powrót do szkoły

Rutyna na powrót do szkoły

Autor: Babysits, 3 min czytania

Po długim lecie spędzonym w domu i na wakacjach z rodziną, nadszedł największy lęk każdego dziecka: początek szkoły! Ta pora roku jest często bardzo stresująca i ciężka dla rodziców. Jeśli jednak zaczniesz od dobrych przyzwyczajeń, nie powinno być tak źle!

Ważne jest, aby nauczyć dzieci, że strasznie wyglądająca sytuacja może być lepsza dzięki tym kilku małym krokom. W ten sposób możemy lepiej przygotować się do powrotu do szkoły. Poniżej znajdują się wskazówki, które pomogą Ci uporać się z rutyną na powrót do szkoły:

back to school

1. Kup wszystko, czego potrzebujesz

Aby spakować plecak będziesz potrzebować piórnik, dzienniczek, zeszyty i podręczniki. Dobrym pomysłem jest wybranie zeszytów z różnymi okładkami, aby dziecko łatwo odnalazło na lekcji odpowiedni zeszyt.

PS: odnośnie uczniów szkoły podstawowej, skorzystaj z naklejek do podpisania wszystkich przedmiotów. Wpisanie imienia, nazwiska i klasy dziecka ułatwi ponowne znalezienie jego rzeczy!

2. Przygotuj wszystko wcześniej

Spróbuj wieczorem spakować plecak i przygotować ubrania na następny dzień. Zaoszczędzi Ci to trochę czasu i stresu. Jeśli masz czas i ochotę, możesz tak przygotować garderobę na nadchodzący tydzień.

3. Śniadanie jest ważne

Przygotuj dobre śniadanie, które zapewni dziecku energię na cały dzień. Nie zapomnij zapakować również drugiego śniadania i przekąsek.

4. Połóż dzieci wcześniej spać

Latem dzieci nie są przyzwyczajone do chodzenia do szkoły, ale dobrym pomysłem jest przyzwyczajenie ich do wcześniejszej pory snu, aby poradziły sobie z czasem szkolnym. Możesz ćwiczyć z nimi jakieś sporty, bawić się z nimi w ogrodzie lub wyjść na mały spacer, aby dzieci szybciej się zmęczyły.

5. Wczesna pobudka

Oprócz przyzwyczajenia ich do wczesnej pory snu, powinieneś przyzwyczaić dzieci do porannego wstawania nawet w weekend. Oczywiście mogą w wolne dni pospać trochę dłużej, ale nie pozwalaj dzieciom wstawać później niż o 9 rano. Zaplanuj im interesujący i motywujący dzień pełen zabaw z przyjaciółmi lub rodziną.

6. Czas na zadanie domowe

Nauczyciele mogą od samego początku wysłać dzieci do domu z zadaniem domowym. Nie ma się czego bać! Zdecyduj, ile czasu powinniście poświęcić na zadanie domowe. Jeśli nie masz czasu, możesz zawsze zadzwonić po opiekunkę do dziecka, która z chęcią Ci pomoże.

Dzięki tym kilku małym sztuczkom, rodzice i uczniowie z radością przywitają nowy rok szkolny! Ważne jest, aby ta rutyna była przyjemna. Nie zapominajcie o wynagrodzeniu dzieci pozostawiając im trochę czasu na odpoczynek.