Quiz - jaki pies pasuje do Twojej rodziny

Quiz - jaki pies pasuje do Twojej rodziny

Autor: Babysits, 8 min czytania

Która rasa psa najlepiej pasuje do Twojej rodziny i sytuacji życiowej? Czasami odpowiedź na to pytanie może być naprawdę trudna, ponieważ w grę wchodzi wiele czynników. Jednak na szczęście dołożyliśmy wszelkich starań, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji! Wypróbuj nasz quiz o psach już teraz i dowiedz się, które psy mogą pasować do Twojej rodziny lub sytuacji, i uzyskaj więcej informacji na temat kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze rasy psów.

Wypróbuj nasz quiz o psach już teraz i odkryj, które psy mogą pasować do Twojej rodziny lub sytuacji, i uzyskaj więcej informacji co wziąć pod uwagę wybierając rodzinnego psa.

Ile masz miejsca w domu? W jakim domu mieszkasz?

(który z poniższych opisów najlepiej pasuje do Twojej sytuacji)

rodzaj domu

A - Zaadoptowanie dużego psa, który potrzebuje dużo miejsca, aby wykorzystać nadmiar energii może być trudne, jeśli mieszkasz w mieszkaniu. W takim przypadku lepiej rozważyć mniejsze rasy psów, jednak w zależności od wielkości mieszkania i usposobienia psa z pewnością nadal możesz wziąć pod uwagę adopcję większych psów!

B - Psy średniej wielkości idealnie pasowałyby do Twojej sytuacji! Tutaj mają wystarczająco dużo miejsca do biegania i zabawy. Nie oznacza to jednak, że nie możesz adoptować mniejszego lub większego psa!

C - Łał! Zamek, naprawdę?! Dlaczego nie sprawdzić dużych ras psów, które będą miały dużo miejsca do zabawy i wędrowania, a nawet mogą pomóc w ochronie zamku.

Pamiętaj, że sytuacja życiowa nie wyklucza adopcji ras psów określonej wielkości. Jednak podczas wyboru rasy psa ważne jest, aby pamiętać o jego wielkości i ilości miejsca, które może potrzebować pies, którym się interesujesz.

Co myślisz o sierści psa?

rodzaj sierści

A - Jeśli nie masz nic przeciwko sierści psa, masz wiele opcji! Jeśli jednak wolisz unikać długowłosej sierści, lepszym wyborem będzie pies krótkowłosy. Zwykle wymagają one mniej pracy, jeśli chodzi o pielęgnację (rzadziej musisz je czesać lub przycinać sierść), a także może to oznaczać mniej czasu spędzonego na odkurzaniu psiej sierści w domu.

B - Ahhh psia sierść! Na szczęście istnieje sporo ras hipoalergicznych! Oznacza to, że generalnie wypada im mniej włosów i mają mniejszy wpływ na osoby uczulone na psy. To sprawia, że są idealne w przypadku, gdy Ty lub ktoś z Twojej rodziny jest uczulony na psy i sierść psa lub po prostu nie jesteś wielkim fanem czyszczenia psiej sierści.

C - ON JEST TAKI PUSZYSTY! Jeśli kochasz psy z długą sierścią, to oczywiście najpierw rozważysz psy długowłose! Na szczęście istnieje wiele różnych ras psów długowłosych, o różnych rozmiarach, a nawet takie, które są hipoalergiczne i gubią niewiele sierści.

Ile masz energii?

Poziom energii

A - Jeśli nie chcesz codziennie biegać i ćwiczyć, aby nadążyć za swoim psem, być może najlepiej przyjrzeć się adopcji rasy psów, które nie wymagają aż tak dużo ruchu. Należy to również rozważyć, biorąc pod uwagę, czy masz dla psa ogród lub wystarczająco miejsca, aby mógł się wybiegać i bawić, gdy nie masz czasu na spacer. Jeśli pies będzie przeważnie zamknięty w mniejszych przestrzeniach (w takim przypadku być może będziesz musiał poświęcić więcej czasu na aktywność z psem.)

B - Szukasz kumpla na spacery/jogging, ale nie masz ochoty nieustannie gonić za psem? W takim razie najlepiej będzie jeśli przyjrzysz się rasom z umiarkowanym poziomem energii. Są to psy, które mogą potrzebować trochę dodatkowej aktywności, chodzić do parku kilka razy w tygodniu na zabawę lub wymagają nieco dłuższych spacerów.

C - Wielbiciel sportów? Może szukasz psa, który dotrzyma Ci kroku! W takim przypadku powinieneś przyjrzeć się rasom, takim jak psy pracujące, które początkowo były hodowane do takich rzeczy, jak polowanie, noszenie rzeczy lub wykonywanie innych podobnych prac. Rasy te są na ogół bardziej przystosowane do biegania z tobą i mogą potrzebować dodatkowej aktywności, aby wspierać ich styl życia i poziom energii.


I? Jaki był Twój ostateczny wynik?

Dowiedz się tutaj o naszych ulubionych rasach psów na podstawie Twoich odpowiedzi!

Małe psy

Mops - AAA

Mops lubi, kiedy może iść gdziekolwiek ze swoim właścicielem. Pies jest więc szczęśliwy wśród ludzi i bardzo przyjazny dzieciom. Jeśli przyjdą goście, mops przywita ich z radością.

Szpic - AAB

Chociaż szpic był pierwotnie psem stróżującym, tak naprawdę jest psem do towarzystwa. Pies woli być przytulny, całymi dniami przytulając się do rodziny i właściciela. Szpic jest również wyjątkowo dobry w kontaktach z innymi psami. Pies jest bardzo słodki, lojalny i żywy, dlatego uwielbia bawić się z dziećmi na świeżym powietrzu.

Cairn Terrier - AAB

Cairn Terrier ma dużo sympatii do dzieci. Pies jest miłym psem rodzinnym i zawsze chętny do zabawy. Ten pies jest towarzyszem każdego, kto poświęca mu czas i uwagę.

Słodkie psy

Maltański - AAC, ABA, ABB, ABC

Te małe pieski są pełne energii, a także bardzo posłuszne i inteligentne. Poza tym Maltańczyk jest przyjazny dla alergików. Maltańczyk jest bardzo słodki z dziećmi i innymi psami. Z powodu całej tej energii Maltańczyk nie zawsze lubi siedzieć spokojnie, ale nadal lubi przytulać się do swojego właściciela.

Pies gończy- BAC

Jeśli lubisz wesołego, zwinnego i inteligentnego psa, to pies gończy (beagle) z pewnością spełni twoje oczekiwania. Dzięki swojej wesołej naturze, psy te dobrze dogadują się z dziećmi i innymi psami. Beagle to pies doskonale nadający się do towarzystwa.

Samoyed - BCA / BCB / BCC

Samoyed to przyjazny pies dla ludzi i zwierząt. Kochają dzieci i spędzają czas z rodziną. Samoyed niekoniecznie jest psem z dużą ilością energii, ale uwielbia biegać dwa razy w tygodniu, aby pozbyć się energii.

Psy

English Cocker Spaniel - BAC

Ten pies idealnie pasuje do rodziny. Pies jest bardzo delikatny i czuły, lubi przebywać z właścicielem. Ponieważ Cocker Spaniel angielski jest prawdziwym psem myśliwskim, przekonasz się, że pies jest również pełen energii i może być bardzo żywiołowy.

Labradoodle - BAB, BBA, BBB, BBC, CBA, CBB, CBC

Labradoodle jest przyjazny dla alergików. Ponadto Labradoodle jest również odpowiednim psem rodzinnym oraz psem towarzyszącym. Te psy są również często używane jako psy terapeutyczne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, takimi jak autyzm.

Pudel - BAB, BBA, BBB, BBC, BCA, BCB, BCC

Pudel to piękny pies, niezwykle inteligentny, bardzo towarzyski i przyjazny alergikom. Z tego powodu pudel ogólnie kocha ludzi i zwierzęta oraz jest generalnie częścią rodziny. Pudle zawsze potrzebują wyzwań, aby się nie nudzić. Dlatego często pomagają jako pies przewodnik lub współpracują z osobami ze specjalnymi potrzebami, np. Dziećmi autystycznymi.

Włochate psy

Bokser - CAC

Bokser to energiczny i bardzo lojalny pies, który jest miły dla dzieci. Ze względu na postawę psa, pies może czasami wydawać się nieco dominujący, ale w rzeczywistości ten pies może dobrze dogadać się z innymi psami.

Seter irlandzki - CAA

Jeśli szukasz przyjaznego i szczęśliwego psa, który kocha zwierzęta, to z seterem irlandzkim trafiłeś we właściwe miejsce. W dodatku ten piękny pies jest również delikatny i super inteligentny!

Buldog angielski - BAA

Buldog angielski jest bardzo silny i muskularny. Ale nie zniechęcaj się wyglądem ani postacią psa! Kiedy psy są dobrze zsocjalizowane, są niezwykle słodkimi psami zarówno dla dzieci, jak i dla psów. Buldog angielski uwielbia zużywać swoją dodatkową energię, bawiąc się.

Psy rodzinne

Labrador retriever i Golden retriever - CAB

Te psy są bardzo odpowiednie dla rodziny. To bardzo słodkie psy dla dzieci i innych psów. Ponadto są prawdziwymi psami do towarzystwa. Te psy uwielbiają się bawić i mają dużo energii. Psy nadają się jako psy myśliwskie, psy do towarzystwa, a nawet jako pies przewodnik.

Nowofundland- CCA, CCB

Nowofundland to prawdziwy pies rodzinny, który jest bardzo czuły, usłużny i łagodny w charakterze. Jednak musisz dobrze wychować tego psa, jeśli nadal jest szczeniakiem. Psy dobrze dogadują się z innymi psami i dziećmi. Ale podobnie jak bokser, Nowofundland może wydawać się nieco dominujący, więc nie zawsze może pasować do innych psów.

Berneński pies pasterski - CCC

Berneński pies pasterski jest bardzo czuły i lojalny. Ta lojalność i przywiązanie okazuje nie tylko właścicielowi, ale także dzieciom. Wciąż jednak trzeba uważać na inne psy, ponieważ Berneński Pies Pasterski bywa bardzo dominujący. Upewnij się również, że pies ma wystarczająco dużo ruchu na zewnątrz, aby nie był zbyt hałaśliwy w pomieszczeniu.