Kiedy zatrudnić opiekunkę?

Kiedy zatrudnić opiekunkę?

Autor: Babysits, 3 min czytania

Wszyscy wiemy, że nianie i opiekunki oferują bezcenną pomoc, kiedy rodzice są w pracy lub dzieci są chore i nie mogą iść do szkoły lub przedszkola. Istnieje jednak wiele innych sytuacji, kiedy pomoc opiekunki może znacznie ułatwić i uprzyjemnić codzienne życie.

Zakupy

Tygodniowe zakupy nie muszą być udręką. Dzieci nudzą się w sklepie, gdzie nie mogą nic dotknąć, rodzice odmawiają zakupu nowej zabawki lub 5 kg czekolady. Z ich punktu widzenia, nic im w sklepie nie wolno. Dodatkowo, sklep oferuje za dużo bodźców: muzyka, tłumy, mnóstwo kolorowych produktów. Taka wycieczka do supermarketu jest męcząca również dla dorosłego. Więc dlaczego jest nam tak trudno postawić się na miejscu dziecka, dla którego jest to o wiele trudniejsza sytuacja? Opiekunka może z radością zająć się dziećmi na godzinę lub dwie, a zakupy nie będą już u nas wywoływać dreszczy i koszmarów sennych.

Przygotowania do świąt

Przygotowania do wszystkich świąt i urodzin są ekscytujące, męczące i... nieciekawe dla dzieci. Gotowanie, sprzątanie i kolejne zakupy to dla maluchów udręka. Zamiast włączać telewizję na cały dzień, możemy poprosić o pomoc opiekunkę i wszyscy będą zadowoleni. Dziecko będzie miało się z kim bawić, a Tobie nikt nie będzie plątał się pod nogami.

Wycieczka

Rodzinna wycieczka z kilkoma dziećmi może być wyzwaniem. NIe chodzi tutaj o płacz, marudzenie itd. W wielu miejscach atrakcji jak kolejki górskie, trampoliny czy go-carty istnieją ograniczenia wzrostu lub wiekowe. Starsze dzieci bardzo chciałyby, aby w nowych przeżyciach towarzyszyli im rodzice, którzy często większość czasu poświęcają młodszemu rodzeństwu. Taki czas jeden na jeden jest bezcenny i każde dziecko powinno go mieć z rodzicami od czasu do czasu.

image

Coraz częściej rodziny zapraszają na wycieczkę opiekunkę lub nianię, która zajmie się młodszym dzieckiem, zabierając je na odpowiednią dla jego wieku atrakcję. W ten sposób wszyscy są zadowoleni.

Nie jest również nowością zapraszanie niani na rodzinne wakacje, co zapewni rodzicom wolny wieczór.

Dbamy o zdrowie

Wypoczęci i odstresowani rodzice tworzą idealne otoczenie dla dziecka. Dlatego warto zrobić sobie dzień wolny od dzieci, zatrudnić opiekunkę i udać się do fryzjera, spa czy kina i po prostu odpocząć. Taki odpoczynek z pewnością naładuje Cię pozytywną energią i z radością wrócisz do swoich pociech.

image

Rodzice często odmawiają sobie wielu przyjemności i wyjść, ponieważ czują się winni lub boją się zostawić swoje dzieci z obcą osobą. Rodzice muszą jednak pamiętać, że oni również muszą zadbać o siebie i swoje zdrowie.

Zanim zatrudnisz opiekunkę, najlepiej spotkaj się z nią w miejscu publicznym. Nigdy nie płać opiekunce przed rozpoczęciem pracy. Dodatkowo, na naszej stronie, na profilach opiekunek można znaleźć ich referencje. Aby pierwszy dzień przeszedł sprawnie, skorzystaj z naszych porad.